V našej ponuke nájdete kvalitné tlakové hrnce Zwilling rôznych veľkostí. Všetky hrnce v ponuke samozrejme maximálne spĺňajú bezpečnostné požiadavky. Sú vyrobené predovšetkým z nerezových materiálov, majú bezpečnostné tlakové zámky, kvalitné tesnenia a tiež moderný vzhľad. Ich výrobcovia majú dlhoročné skúsenosti a používajú tie najlepšie technológie, takže aj pri týchto hrncoch je zaručená jednoduchá údržba a dlhá doba používania.

Niektorí z nás si možno spomínajú na víkendové varenie našej mamy v detstve: keď sporák syčal s poskakujúcim výpustným ventilom, čo sme sledovali s vrodenou nedôverou - a niektorí z nás mali aj vlastné zlé skúsenosti, sprevádzané následným vymaľovaním celej kuchyne. Lenže medzi vtedajším tlakovým hrncom a dnešnými tlakovými hrncami je naozaj priepastný rozdiel. A hoci je "pap" známy už viac ako tristo rokov, jeho princíp je stále aktuálny. Vďaka vyššiemu tlaku v uzavretom hrnci je možné dosiahnuť vyššie teploty varenia. Vyššie teploty znamenajú rýchlejšie uvarené jedlo: šetrí to nielen čas, ale aj energiu a peniaze a je to šetrnejšie k potravinám.

Rovnako ako pri iných kuchynských nádobách (panvice a hrnce) si musí budúci používateľ najprv odpovedať na otázky, čo bude variť, ako často, pre koho/koľko a na akom sporáku. A v neposlednom rade, koľko je ochotný minúť na tlakový hrniec. Väčšina moderných tlakových hrncov, najmä od značkových výrobcov, je kompatibilná aj s modernými indukčnými varičmi, a teda aj so všetkými ostatnými typmi ohrevu od plynového až po indukčný. Pri kúpe je však potrebné skontrolovať vhodnosť hrnca pre konkrétny sporák, zvyčajne sú ikony ohrevu vyznačené priamo na dne hrnca, na obale alebo v návode na použitie.

 

be-ready.sk nájdete na GLAMI.sk   be-ready.sk na biano.sk